Rasti aukštos kokybės personalą yra labai svarbu, nes restorano reputacija priklauso nuo jo darbo. Atidus pasirinkimas turėtų būti atliekamas ne tik ieškant šefo, bet ir ieškant kitus darbuotojus. Restorano darbuotojai turėtų veikti kaip vienas darnus mechanizmas, o kiekvienas darbuotojas turėtų vykdyti savo pareigas savo atsakomybės srityje.

Pirmiausia reikia susirasti virėją, nes patyrę specialistai dažnai būna užimti. Įterpti skelbimą ir laukti, kol specialistas jums paskambins, neteisinga. Reikėtų ieškoti: kitų institucijų, įgūdžių klasių ar agentūrų, kurios specializuojasi restoranų personalo srityje. Jei neturite patirties maitinimo srityje, virėjas bus geras konsultantas perkant virtuvės įrangą. Dažnai pati idėja atidaryti restoraną prasideda nuo pačio virėjo. Virėjas gali būti „atsivežtas“ iš užsienio, tokiu atveju reikia atsiminti, kad virėjas gali būti ne toks populiarus čia kaip yra gimtojoje šalyje.

Padavėjai yra tokie pat svarbūs. Geriau patiems susikurti gerus darbuotojus, norint pasiekti rezultatų, jiems reikia reguliarių mokymų, komandos formavimo ir motyvacijos. Motyvacijos stoka sumažina paslaugų kokybę, o tai gali lemti lankytojų nutekėjimą. Taigi taupant atlyginimus darbuotojams gali būti prarandamos pajamos.