Rasti tinkamą vietą restoranui nėra lengva, nes jie turi skirtingus reikalavimus, normas ir apribojimus. Geriau rasti patalpas, kurios anksčiau buvo restoranas ar kavinė, tokiu atveju galite sutaupyti pinigų ir laiko, nes jums nereikės kapitalinio remonto. Kartais galima rasti patalpą su reikiama įranga, inventoriumi ir ventiliacija.

Renkantis patalpą, pirmiausia reikia atsižvelgti į du parametrus: kambario būklę ir jo vietą. Restorano vieta parenkama atsižvelgiant į būsimo restorano koncepciją. Pavyzdžiui, jaunimo kavinė yra geriau įsikūrti netoli švietimo įstaigos ar mokymo centro, o šeimos kavinė yra geriau įsikūrima vietoje, kurioje yra didelis pėsčiųjų srautas. Neteisinga vieta gali palikti restoraną be lankytojų.

Įvertinkite pasirinkta vietą ir sužinokite, ar netoliese nėra jūsų konkurentų, kokia yra jūsų tikslinė auditorija ir koks geras viešasis transportas, kad klientui būtų lengviau atvykti. Įvertinkite patį patalpą ir sužinokite, ar ji atitinka visiems norminiams reikalavimams. Kitas svarbus klausimas yra tai, ar galite pertvarkyti patalpas, kad galėtumėte remontuoti jį pagal savo dizainą. Ar yra visi reikalingi komunikacijos ryšiai. Turite sužinoti, kiek turite elektros energijos, nes maisto įranga sunaudoja daug elektros energijos.

Reikalavimai restorano patalpui :

• Virš 100 m²

• Gera vėdinimo įranga

• Kanalizacija

• Pagalbinės patalpos

Svarbiausias klausimas yra kokia yra nuoma. Restoranui reikia daug vietos ir ne visi turi galimybę nupirkti tinkamą patalpą. Nuoma įvairiais faktoriais skiriasi - koks bus plotas, kokio miesto ir rajono patalpos yra, koks yra pėsčiųjų srautas ir kokia gera kaimynystėje yra kitose svarbiose viešose vietose. Vidutinė nuoma bus nuo 1000, - eurų rajonuose, ir nuo 6000, - eurų, Rygos centre.