Profesionalios indaplovės. Darbo rūšys ir principai


Šiuolaikinė profesionali indaplovė yra nedidelis prietaisas, galintis užimti ne daugiau kaip 1 kvadratinį metrą ir tuo pačiu metu plauti nuo 1000 iki 2000 indų per valandą.


Profesionalios indaplovės naudojimo restoranuose (valgyklose ir kavinėse) efektyvumas nereikalauja įrodymų. Rankų plovimas nėra lyginamas su indaplove. Skalbimo kokybė, proceso greitis ir žmogiškieji ištekliai yra pagrindiniai indaplovės efektyvumo veiksniai. Daugelis vartotojų lygina profesionalias indaploves su buitinėmis, tačiau tai yra visiškai neteisinga, nes buitinės ir pramoninės indaplovės iš esmės skiriasi. Vienintelis jų bendras bruožas yra švarūs indai.


Nei viena buitinė indaplovė neturi 1–2 minučių plovimo ciklo ir nėra skirta veikti nuolat. Tačiau dėl savo dizaino pramoninę indaplovę galima nuolat naudoti visą darbo dieną. Skalbimo ciklai svyruoja nuo 45 sekundžių iki 4 minučių ir gali apimti 1, 2, 3 ar net 4 indų plovimo programas. Dauguma indaplovių per ciklą sunaudoja 2-3 litrus vandens, o 1000 lėkščių sunaudos apie 120–150 litrų vandens.


Pramoninės indaplovės skirstomos į keletą tipų, kurie skiriasi pakrovimo tipu: priekinio pakrovimo mašinos, kupolo mašinos ir konvejerio tipo mašinos.


1. Priekinio krovimo mašinos


Priekyje montuojamos indaplovės yra kompaktiškesnės nei kitų tipų mašinos. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad indai kraunami pro lauko duris. Šių indaplovių našumas yra nuo 200 iki 800 lėkščių per valandą. Priekyje pakraunamos mašinos gali būti gana mažos ir gali būti naudojamos stiklinėse juostose. Pagrindinis šio tipo mašinų trūkumas yra krepšelio montavimo būdas mašinos viduje. Kadangi krepšelis su indais yra gana sunkus ir operatorius turi rankiniu būdu įdėti krepšį, šis darbas reikalauja tam tikrų fizinių pastangų. Kita vertus, kompaktiškas mašinos dydis ir palyginti žema kaina daro jį geriausiai parduodama indaplove rinkoje.


2. Kupolo mašinos


Šiose mašinose yra „baldakimas“, kurį operatorius pakelia ir nuleidžia, bei specialus kėlimo mechanizmas. Patogesnė yra kupolo tipo indaplovė, kurioje papildomai gali būti įrengtas „įėjimo“ stalas, užpildytas nešvariais indais. Skalbimo procesas tokiose mašinose leidžia pasiekti didelį produktyvumą - 1000–1200 lėkščių per valandą.


3. Konvejerio mašinos


Tokios mašinos yra skirtos naudoti didelėse įmonėse, kuriose yra daug lankytojų: valgyklose, restoranuose ir kt. Konvejerio tipo indaplovės dėl savo dizaino kartais vadinamos tunelinėmis. Juose yra konvejeris, kuris transportuoja indus į tunelį, kuriame vyksta plovimas. Konvejerio tipo mašinos yra daug didesnės nei priekyje pakraunamos ir kupolinės indaplovės. Jungimą ir reguliavimą turi atlikti specialiai apmokyti specialistai iš BHS.LV komandos.


Veikimo principas


Profesionalios indaplovės principas remiasi dviem procesais: plovimu ir skalavimu. Todėl profesionaliose indaplovėse yra du kaitinimo elementai:


• įrengta 30–40 litrų plovimo vonia, kurioje vanduo pašildomas iki 50–60 ° C.


• įrengtas 5–10 litrų katilas, kuriame vanduo pašildomas iki 80–90 ° C ir naudojamas indams skalauti bei dezinfekuoti.