Prieš atidarydami restoraną, turite pasirinkti tiekėjus ir nustatyti tiekimą. Pagrindinis reikalavimas tiekėjams yra laiku pristatyti kokybiškus ir šviežius produktus.

Jums reikės technologinės kortelės ir pardavimo prognozės, kad apskaičiuotumėte, kiek produktų jums reikes užsisakyti. Proceso metu galesite pasirinkti optimaliausią pirkimą. Reikalingų produktų ir įrangos kiekis nustatomas atsižvelgiant į ankstesnio laikotarpio rezultatus, atsižvelgiant į visas išlaidas.

Produktų, kuriuos reikia įsigyti, sąrašas yra individualus kiekvienai institucijai. Tačiau yra tiekėjų kategorijas, su kuriais dirba kiekvienas restoranas :

• Šviežios mėsos tiekėjai

• Šviežios žuvies tiekėjai

• Pieno tiekėjai

• Sauso maisto tiekėjai

• Gėrimų tiekėjai

• Daržovių ir vaisių tiekėjai

Lengviau dirbti su asmeniniu pardavimo atstovu, kuris bus atsakingas už visų jums reikalingų prekių ir gaminių identifikavimą, asmeninių pasiūlymų teikimą ir reguliarių prekių tiekimą. Tačiau juos labai sunku rasti, nes komplekso agentas yra mažiau lojalus ir lankstus savo klientams.

Pagrindinis mažų tiekėjų, besispecializuojančių tam tikrų produktų tiekime, pranašumas yra tas, kad jie gali atsižvelgti į kliento poreikius ir dirbti su juo individualiai. Paprastai maži tiekėjai geriau kontroliuoja prekių kokybę, geriau žino produktus ir siūlo pasirinkimą.

Prieš pasirenkant tiekėjus, išanalizuokite visus pasiūlymus. Geriau užsisakyti pirmą partiją mažesnę ir iš skirtingų tiekėjų, kad palygintumėte gaminių kokybę ir išsirinktumėte jums tinkamiausią. Ateityje geriau pateikti mažų siuntų užsakymus, tačiau dažniau jūsų įmonė bus aprūpinta šviežiais produktais ir jums bus lengviau juos sandėliuoti.

Pasirašydami sutartį, atidžiai perskaitykite visas sąlygas. Sužinokite apie tiekėjo suteiktą garantijos tipą ir šalių atsakomybę, jei nesilaikoma pristatymo terminų. Būtinai išsiaiškinkite mokėjimo sąlygas.