Turbūt pastebėjote, kad šaldytuve laikomi produktai džiūsta daug greičiau nei įprastai? Taip yra todėl, kad oras šaldytuve visada yra sausas, o sausas oras išgarinamas greičiau. Džiovinimas paprastai pablogina produkto kokybę. Norėdami to išvengti, produktą reikia laikyti sandariai uždarytoje talpykloje. Be to, laikant maistą sandariai uždarytose talpyklose, viena vertus, išvengiama neperdirbto ir paruošto vartoti maisto sąlyčio, kuris yra būtinas norint apsinuodyti, ir, kita vertus, neleidžia gaminiui sukelti keisto, neįprasto kvapo. Ne mažiau svarbu tinkamai paruošti produktus saugojimui. Įdėkite juos į šaldytuvą tik jiems atvėsus. Karšti produktai pažeidžia šaldytuvo šiluminį režimą, tuo pačiu pagreitindami drėgmės augimą.

Jei trūksta laiko, geriausia naudoti vandenį greitai atvėsinti maistą. Supilkite šaltą vandenį į didelę talpyklą, pavyzdžiui, didelę kriauklę, kurioje galite įdėti puodą ar kitą karštą produktą. Laikant šaldytuve įvairius gaminius, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Laikinai laikyti (dienos metu) mėsą ir paukštieną galima dėti į šaldytuvo skyrių. Jis neturėtų būti įvyniotas į polietileną ir kitas plėveles, pralaidžias drėgmei ir orui, o į pergamentinį popierių. Kai virti ar virti, jis gali būti laikomas šaldytuve visą dieną. Mėsa neišdžiūtų šaldytuve ir ilgiau išliktų šviežia, jei ji būtų padengta augaliniu aliejumi iš visų pusių.

Kaip tinkamai paskirstyti maisto produktus šaldytuvų skyriuose? Prieš uždarydami šaldytuvo dureles, pagalvokite apie gaminio perkėlimą į kitą skyrių, kol dar nevėlu. Dėl laisvo oro cirkuliacijos šaldytuve skirtingose zonose nustatoma skirtinga temperatūra: nuo 0 ° C tiesiai po šaldikliu iki + 8… + 9 ° C šaldytuvo apačioje. Geriausia šviežią mėsą, paukštieną ir žuvį laikinai laikyti viršutinėje lentynoje. Čia geriausiai laikosi ir sūris bei sviestas. Vaisiai ir daržovės laikomi apatinėje šaldytuvo dalyje, specialiose talpyklose po stiklu.

Marinatai gerai laikomi apatinėje lentynoje. Vynus, sultis ir mineralinius vandenis geriausia laikyti nuo + 4 iki + 8 ° C temperatūroje, specialiame skyriuje ant šaldytuvo durų. Reikėtų prisiminti, kad kai kurių produktų perkaitimas gali paveikti jų skonį.

Maisto produktų tinkamumo laikas šaldytuve

Sumuštiniai su dešra, kumpiu, žuvimi - 3 valandos

Maltos mėsos - 6 valandos

Kopūstai, įdaryti mėsa - 6 valandos

Pyragai ir pyragaičiai su grietinėle - 6 valandos

Mėsos kukuliai - 12 valandų

Blynai su mėsa ar varškės sūriu - 12 valandų

Salotos - 12 valandų

Pienas - 20 valandų

Saldus grietinėlė - 20 valandų

Virta mėsa - 24 valandos

Dešra - 24 valandos

Koldūnai - 24 valandos

Žuvis - 24 valandos

Kefyras - 24 valandos

Varškė ir sūris - 36 valandos

Mėsos paruošimas - 36 valandos

Kepta mėsa ir žuvis - 48 valandos